http://www.norma-stab.ru/stabilizire_vibor.html стабилизатор напряжения 5 квт навесного типа.


Яндекс.Метрика


Інформація щодо реорганізації Держгірпромнагляду України
25.11.2014

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» та на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2014 р. №1050-р «Про утворення комісій з реорганізації Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки» Держгірпромнаглядом видано наказ від 05.11.2014 р. №149 «Про утворення комісії з реорганізації Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки», яким затверджено персональний склад комісії та заходи з реорганізації Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України.

   На виконання затверджених заходів 06.11.2014 р. попереджено працівників центрального апарату про наступне вивільнення та надано звітність по формі 4-ПН (Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці) до Печерського районного центру зайнятості в м. Києві.

   Реорганізацію територіальних органів Держгірпромнагляду буде розпочато після прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про реорганізацію територіальних органів Держгірпромнагляду». На підставі цієї постанови Держгірпромнагляд видасть наказ про призначення голів комісій з реорганізації територіальних органів Держгірпромнагляду України.

   Службою підготовлено та надіслано на погодження Міненерговугілля проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установи до сфери управління Державної служби України з питань праці». На підставі цієї постанови державні підприємства та установа будуть передані до сфери управління Державної служби України з питань праці і розпочата процедура переукладання контрактів з керівниками підприємств.

   Видано наказ від 17.11.2014 №151, яким надано доручення державним підприємствам та територіальним органам у Луганській і Донецькій областях змінити місцезнаходження, юридичні адреси та перемістити органи на територію підконтрольну Українській владі. Територіальне управління Держгірпромнагляду у Луганській області зареєстроване у м. Лисичанськ, Територіальне управління в Донецькій області планує зареєструватись у м. Красноармійську.

   Стосовно Центру Комплексної безпеки підприємств вугільної промисловості м. Луганськ: У зв’язку з тим, що місто Луганськ та теруправління, Луганський експертно-технічний центр, Центр Комплексної безпеки підприємств вугільної промисловості Держгірпромнагляду тимчасово окуповано та «націоналізовано» майно цих органів представниками терористичного угрупування так званої Луганської Народної Республіки, Держгірпромнаглядом України спрямовано листи до Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України та Фонду Державного майна України стосовно вжиття відповідних заходів та сприяння поверненню майна. На ці звернення Генпрокуратура та МВС повідомили про порушення кримінальних справ.

   Разом з тим, доводимо до відома, що ДП «Центр Комплексної безпеки підприємств вугільної промисловості» під час трагічних подій перебував лише у стадії утворення і державної реєстрації, масового набору працівників не відбулося, тому у трудових відносинах з ДП «Центр Комплексної безпеки підприємств вугільної промисловості», працівники не перебувають.

   За інформацію керівників теруправлінь у Луганській, Донецькій областях виявили бажання переїхати на територію підконтрольну українській владі і продовжити працювати 85 осіб з 300 осіб, згідно штатного розпису в територіальному управлінні у Луганській області, та відповідно 385 осіб з 520 осіб територіального управління у Донецькій області.

   Щодо державних підприємств:

   Згідно з наказом Держгірпромнагляду від 17.11.2014 № 151 «Про переміщення бюджетних установ, підприємств, що належать до сфери управління Держгірпромнагляду» керівникам підприємств наказано провести реєстраційні заходи до 25.11.2014 та поінформувати Службу про вжиті заходи до 27.11.2014 р., тому Держгірпромнагляд не володіє реальною інформацією щодо працівників ДП Луганського і Донецького ЕТЦ, які виявили бажання переїхати на територію підконтрольну українській владі і продовжити працювати в переміщених державних підприємствах.

 
Експлуатація хлорного господарства комунальними підприємствами на контролі теруправління
24.11.2014

zvt1.jpg    Питання безпечної експлуатації хлорного господарства обговорювались фахівцями Криворізького гірничопромислового територіального управління на виїзному засіданні-практикуму у м.Жовті Води.

   Даний захід проведено на базі КП «Жовтоводський водоканал «ДОР» де за участю головних спеціалістів та особисто керівника підприємства фахівцями теруправління підіймались питання забезпечення безаварійної роботи підприємства.

   Зокрема, заступник начальника державної інспекції нагляду в промисловості, за об’єктами підвищеної небезпеки та ринкового нагляду Дмитро Ліпшей проаналізував стан та причини травматизму на споріднених підприємствах, які сталися протягом поточного року.

zvt2.jpg    Учасники наради детально зупинились на обговоренні заходів безпеки при експлуатації хлорного господарства (особливо при експлуатації контейнерів з рідким хлором) та виконанні газонебезпечних робіт. Окремий акцент було зроблено на експлуатації автомобільного транспорту, двигуни якого працюють на газовому паливі.

   Зважаючи на важливість та небезпечність піднятих питань учасники заходу обговорили методологічні підходи до оцінки професійних ризиків на робочих місцях.

   Окремо, державні наглядовці загострили увагу на готовності підприємства до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015рр.

  zvt3.jpg   Практична частина зустрічі пройшла на території насосно-фільтрувальної станції де усі учасники наради мали можливість спостерігати учбово-тренувальні заняття, а саме дії обслуговуючого персоналу станції при механічному пошкодженні хлоропроводу і викиду газоподібного хлору.

 

  Разом з тим, фахівці Жовтоводського водоканалу продемонстрували безпечне проведення газонебезпечних робіт на каналізаційних мережах підприємства.

 
Стан ліфтів житлового фонду обговорили на нараді теруправління
19.11.2014

   Засідання, з метою проведення профілактичної роботи, які вже стали системою в роботі інспекторського складу Криворізького теруправління, цього разу об’єднало керівників суб’єктів господарювання які обслуговують ліфтове господарство в будинках міста Кривого Рогу.

   Сьогодні в місті експлуатується 3070 ліфтів житлового фонду з яких 2327 відпрацювали свій нормативний термін експлуатації. Протягом поточного року замінено 31 ліфт а 1531 потребують експертного обстеження (діагностування).

   Така ситуація стану ліфтового господарства знаходиться під постійним контролем органів державного нагляду, зокрема безпечна їх експлуатація, на чому детально зупинився перший заступник начальника Криворізького гірничопромислового територіального управління Олександр Кононенко, який очолив дану нараду.

   Учасники зустрічі, а це керівники та технічні керівники Філії «ДНІПРОЛІФТ» ПАТ «Виробниче об’єднання «СТАЛЬКАНАТ- СІЛУР», ТОВ «СРМП-Ліфт», ТОВ «Криворізька філія АБС БИЛД-сервіс» звітували про хід проведення ремонтів ліфтів та їх технічного діагностування.

   Рішенням наради фахівцями теруправління запропоновано прийняти до відома отриману інформацію та обов’язковому забезпеченні безпечної експлуатації ліфтів житлових будинків. Систематично надавати до територіального управління інформацію про проведення ремонтних робіт та технічних оглядів ліфтів.

 
Плани розвитку гірничих робіт на 2015 рік захистили підприємства з підземним видобутку руди
12.11.2014

   Під головуванням начальника Криворізького гірничопромислового територіального управління Костянтина Корольова протягом тижня розглядались плани розвитку гірничих робіт а також нормативів втрат та засмічення корисних копалин під час видобутку у шахтах залізної руди на 2015 рік.

programu1.jpg    До складу комісії з розгляду програм були залучені керівний склад Криворізького експертно-технічного центру, представники воєнізованого гірничо-рятувального загону, науковці профільних інститутів та фахівці проектних організацій.

   Свої плани захищали гірничодобувні підприємства з підземного видобутку руди: ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка», ТОВ «Восток-Руда, ПАТ «Кривбасзалізрудком», ДП «Східний ГЗК», ПАТ «Марганецький ГЗК», гірничий департамент ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ЗАТ «Запорізький ЗРК».

   Першочергово обговорювалось виконання виробничих показників, заявлених підприємствами у минулорічних програмах розвитку гірничих робіт. Враховуючи минулорічні протокольні рішення представники підприємств звітували про їх виконання та надавали ґрунтовні пояснення не виконаним пунктам, пропонуючи конкретні кроки спрямовані на розв’язання поставлених задач.

programu2.jpg    Слід зазначити, що спільно для більшості вищезазначених підприємств підіймались питання відставання в графіках виконання капітальних ремонтів стволів, копрів, надшахтних комплексів, будівель і споруд. Не менш актуальне питання - обстеження даних інженерних споруд. Зважаючи на їх особливості та специфіку, обстеження повинні проводити спеціалізовані (експертні) установи, що на сьогодні залишається проблемою, оскільки перевага надається мінімальним витратам, а не якості.

    Обговорюючи ведення вибухових робіт члени комісії не оминули увагою виконання цільової регіональної програми «Перехід гірничодобувних підприємств, підконтрольних Криворізькому гірничопромисловому теруправлінню, на безтротилові екологічно-безпечні вибухові речовини».

   Члени комісії цікавились планами роботи геолого-макшейдерських служб, зокрема їх контролем за пустотами, зсувами, потраплянням людей в зону зсувів.

  programu3.jpg   Обговорюючи фінансові плани на наступний рік, начальник теруправління зупинився на необхідності виділення коштів для можливості фахівцям підприємств приймати участь в семінарах, конференціях, особливо міжнародного рівня, одним словом для обміну досвідом: «Перспектива розвитку кожного підприємства у набутті досвіду, вдосконаленні наявного та впровадженні новітнього. А кожне підприємство просто зобов’язане працювати на перспективу».

   Сьогодні позитивним прикладами є ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка», ПАТ «Кривбасзалізрудком», ЗАТ «Запорізький ЗРК» де акціонери направляють значні інвестиції у технічне переоснащення виробництва, впровадження новітніх засобів контролю та керування виробничими процесами.

   Варто відзначити той факт, що не зважаючи на обмеження в здійснені заходів з державного нагляду (перевірок) підприємств що встановлені ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», всі підприємства представляли свої плани на досить високому рівні. Керівники шахт відповідально підійшли до зауважень та пропозицій фахівців теруправління, за необхідності надавали можливість відвідати виробничі об’єкти підприємств та особисто захищали свої програми.

  programu4.jpg   Всім підприємствам з видобутку залізної руди підземним способом Криворізьке теруправління плани розвитку гірничих робіт на 2015рік погодило. Розгляд планів розвитку гірничих робіт а також нормативів втрат та засмічення корисних копалин під час видобутку у кар’єрах та шахтах залізної руди на рівні Држгірпромнагляду відбудеться в другій половині грудня поточного року.

   Починаючи з 17 листопада свої програми захищатимуть підконтрольні Криворізькому ТУ підприємства з видобутку залізної руди відкритим способом.

 
Безпечне виконання робіт в охоронних зонах повітряних ліній електропередач
10.11.2014

Безпечне виконання робіт в охоронних зонах повітряних ліній електропередач

обговорили з представниками Жовтоводських РЕМ

   Фахівців Криворізького гірничопромислового територіального управління продовжують роботу по проведенню профілактичної роботи щодо організації безпечного виконання робіт в охоронних зонах повітряних ліній електропередач (далі ПЛ).

   Цього разу семінар-нарада з даного питань відбулась в м. Жовті Води з керівництвом ПрАТ «ПЕЕМ «Центральна енергетична компанія» Жовтоводські розподільчі електричні мережі».

   Начальник державної інспекції нагляду в промисловості, за об’єктами підвищеної небезпеки та ринкового нагляду Валентин Озерян детально проаналізував стан електротравматизму та причини, що призвели до нещасних випадків під час виконання робіт в охоронних зонах ПЛ на підприємствах підконтрольних Криворізькому ТУ.

   На семінарі обговорювались питання безпечної експлуатації, технічне обслуговування, моніторинг стану електричних мереж різних класів напруги на енергопостачальних підприємствах.

   Зокрема, головний державний інспектор по нагляду в енергетиці Сергій Ющенко зупинився на якості роботи адміністративно-технічного персоналу, а це: оформленні наряд-допусків до виконання робіт на ПЛ, ведення оперативної документації, врахування наявності дефектів на ПЛ (опори, провід, трос, ізоляція траверси, роз’єднувачі тощо), виконання найбільш складних та небезпечних робіт (застосування вантажопідіймальних машин і механізмів; монтаж та демонтаж опор, проводів ПЛ; роботи на ПЛ у місцях перетину; роботи на вимкненому колі багатоколової ПЛ понад 1000 В; пофазний ремонт ПЛ понад 1000 В та ін..). Обговорили організацію робіт з розчищення трас ПЛ від дерев та допуск працівників будівельних організацій до робіт в діючих електроустановках і охоронних зонах ПЛ.

   Увагу учасників семінар-наради зосередили на виконанні профілактичних перевірок та вимірів стану трас ПЛ, стріл провисання проводів та тросів, віддалей від проводів до різних об’єктів.

   Разом з тим, фахівці теруправління наполегливо рекомендували керівництву Жовтоводських РЕМ посилити співпрацю з органами місцевої виконавчої влади, комунальними підприємствами міста, підприємствами зв’язку, транспортним господарством, аграрними структурами щодо додержання вимог по охороні електричних мереж та умов проведення робіт в охоронних зонах повітряних ліній електропередач. Рекомендували посилити контроль за допуском до робіт в електроустановках підприємств електроенергетики персоналу підрядних організацій.

   Підбиваючи підсумки зустрічі, фахівці теруправління акцентували увагу керівників підрозділів підприємства на обов’язковому забезпеченні безпечного виконання робіт в охоронних зонах повітряних ліній.

 
Розпочато розгляд планів розвитку гірничих робіт на 2015 рік
04.11.2014

   Відсьогодні Криворізьке гірничопромислове територіальне управління Держгірпромнагляду України приступило до розгляду планів розвитку гірничих робіт а також нормативів втрат та засмічення корисних копалин під час видобутку у кар’єрах та шахтах залізної руди на 2015 рік.

   Свої програми на наступний рік представлятимуть підконтрольні Криворізькому ТУ підприємства з відкритим та підземним видобутком залізної руди Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської та Запорізької областей.

   Під головуванням начальника теруправління Костянтина Корольова до складу комісії з розгляду програм долучились керівний склад Криворізького експертно-технічного центру, представники воєнізованого гірничо-рятувального загону, науковці профільних інститутів та фахівці проектних організацій.

   Впродовж цього тижня в Криворізькому теруправлінні свої плани розвитку на 2015 рік захищатимуть гірничодобувні підприємства з підземного видобутку руди: ПАТ «Євраз Суха Балка» із шахтами «Ювілейна» та ім. Фрунзе, ТОВ «Восток-Руда» з ш. «Нова», чотири шахти ПАТ «Кривбасзалізрудком», шахтоуправління з підземного видобутку руди ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ДП «Східний ГЗК», шахта ім. Орджонікідзе ПАТ «Центральний ГЗК», ПАТ «Марганецький ГЗК» та ЗАТ «Запорізький ЗРК».

   До відома:

   Видобуток залізної руди здійснюється на підприємствах гірничорудної промисловості підконтрольних Криворізькому гірничопромисловому теруправлінню де експлуатується 14 гірничо-збагачувальних комбінати, 49 кар'єрів, 20 шахт, 115 підйомних комплекси, 61 агрегат вентиляційних установок, 29 підприємств з виготовлення та використання вибухових матеріалів, 28 складів ВВ.

 
Технічний стан устаткування шахтних підйомних комплексів на контролі Криворізького теруправління
04.11.2014

   Поліпшення технічного стану і забезпечення безпечної експлуатації вертикальних і похилих стволів, копрів, підйомних сосудів, будівель, споруд і інженерних мереж обговорювалось на семінарі-наріді Криворізького гірничопромислового територіального управління.

kopru1.jpg    На семінар були запрошені технічні керівники, головні інженери, головні механіками, керівники служб по нагляду за будівлями і спорудами підприємств, які експлуатують шахтні підйомні комплекси та циклічно-поточні технології (ЦПТ) ПАТ «Центральний ГЗК», ПАТ «Інгулецький ГЗК», ПАТ «Південний ГЗК», ПАТ «Північний ГЗК», ПАТ «Марганецький ГЗК», ПАТ «Кривбасзалізрудком», ЗАТ «Запорізький ЗРК», ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка», ДП «Східний ГЗК», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ТОВ «Восток-Руда».

   В семінарі приймали участь фахівці-науковці провідних спеціалізованих інститутів України та спеціалісти Криворізького експертно-технічного центру.

   Питання стану шахтних підйомних машин, копрів та стволів, які експлуатуються гірничорудними підприємствами, для фахівців Криворізького теруправління ніколи не втрачає своєї актуальності та знаходяться під постійним контролем, оскільки 78% даних інженерних споруд відпрацювали свій нормативний термін (25 років) та експлуатуються підприємствами близько 40-50 років.

   Технологічне переоснащення просувається досить повільно. За останні 12 років були замінені три скіпові підйомні машини на ПАТ «Кривбасзалізрудком», на тому ж Кривбасзалізрудкомі та Запорізькому ЗРК, ЄВРАЗ Сухій Балці та на шахтоуправлінні ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» замінили приводні барабани з тормозною системою.

   Як відзначив начальник Криворізького теруправління Костянтин Корольов - дані заміни є найкращим прикладом аби відмовитись від застарілого та уникнути небезпечного. Тим самим наголосив на врахуванні досвіду іншими підприємствами особливо в питаннях переходу на автоматизовані системи контролю технічних процесів.

kopru2.jpg    В своїх доповідях начальники державних інспекцій нагляду в гірничорудній та гірничодобувній промисловості Борис Останков та Олексій Дарчич даючи оцінку технічному стану шахтних стволів, ЦПТ та копрів (надшахтних будівель) гірничорудних підприємств, акцентували увагу присутніх на технічному обстеженні, відповідно на оцінці технічного стану даних конструкцій. Зауважили, що зважаючи на особливості та специфіку таких інженерних споруд їх обстеження повинні проводити спеціалізовані (експертні) установи, але на сьогодні це залишається проблемою, оскільки власник здебільшого такі роботи виконує з думкою про мінімальні витрати, а не про гарантії.

   Підіймали питання технічного стану обладнання стволів: підйомних машин, підйомних посудин, причіпних і парашутних пристроїв, а також шахтних копрів.

   Доповідачі наголосили на обов’язковому дотриманні термінів графіків ремонтно-відновлюваних робіт і інструментальних обстежень устаткування підйомних комплексів згідно з проектами, погодженими з інститутом генпроектувальником.

   Науковці обговорили з учасниками семінару завдання та основні розділи моніторингу технічного стану устаткування шахтних підйомних комплексів. Підіймали питання інструментального обстеження та оцінки стану профілю шахтних провідників і зазорів безпеки в шахтних стволах та організації надійності і безпечної експлуатації несучих металевих конструкцій шахтних копрів.

kopru3.jpg    З метою підвищення промислової безпеки на виробничих об’єктах своїх підприємств, щоб уникнути повторення аварії, коли в серпні 2011 року на шахті ім..Баженова (Макієвка) упав копер, учасники семінару-наради домовились про організацію при Криворізькому територіальному управлінні Держгірпромнагляду Громадської ради фахівців з питань забезпечення надійності і безпечної експлуатації обладнання підйомних комплексів, будівель, споруд інших інженерних мереж.

   Разом з тим було прийнято рішення не рідше одного разу в квартал проводити нараду з розгляду ходу виконання підприємствами ремонтно-відновлювальних робіт і інструментальних обстежень устаткування шахтних стволів, копрів, надшахтних будівель та інш.

   Довідка

   На підприємствах гірничорудної промисловості підконтрольних Криворізькому гірничопромисловому територіальному управлінню експлуатуються 104 ствола, 67 копрів, 118 підйомних машин, 61 агрегат-вентеляційних установок.

 
Пішов з життя Павло Павлович Воробйов
02.11.2014

  Не можуть люди вічно жити,                                                                              Але щасливий той, чиє ім'я будуть пам'ятати. vorobuov.jpg

   31 жовтня 2014 року на 68 році пішла з життя чудова людина, заслужений працівник системи державного гірничого нагляду Павло Павлович Воробйов. 

   Павло Павлович народився 14 липня 1946 року. Після навчання в середній школі вступив до Криворізького гірничорудного інституту, який закінчив в 1969 році за фахом інженер-збагачувач і вже на той час працюючи лаборантом-профодборщиком Криворізької санепідемстанції.

   З 1972 року П.П.Воробйов розпочинає свою наукову діяльність в Науково-дослідницькому інституті безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній промисловості присвячену питанням охорони праці та промислової безпеки. Пройшовши шлях від лаборанта до старшого наукового співробітника він став висококласним фахівцем, автором декількох наукових робіт та винаходів.

   В 1992 році Павло Павлович Воробйов прийшов працювати в систему Держгіртехнагляду гірничотехнічним інспектором тоді ще Придніпровського округу. Розумний, талановитий, відповідальний завоював авторитет як серед колег так і фахівців підконтрольних підприємств гірничодобувної галузі.

   Велику увагу приділяв підвищенню кваліфікації та підготовки кадрів для теруправління. Він був умілим педагогом, щедрим на цікаві ідеї та доброзичливим до своїх колег та учнів.

   Після виходу на пенсію з лютого 2006 року продовжував співробітництво з Криворізьким ТУ. Допомагав у вирішенні складних питань, підготовці спеціальних заходів, консультував тощо.

   Павло Павлович володів неймовірним особистим позитивом, почуттям гумору і вмінням дружити. Колеги та учні запам'ятають його як уважну і чуйну людину, мудрого і терплячого наставника.

   Колектив Криворізького гірничопромисловоого територіального управління сумує і висловлює щирі співчуття родині з приводу непоправимої втрати турботливого чоловіка та люблячого батька.

 
Криворізьке теруправління підбило підсумки роботи за дев’ять місяців поточного року
31.10.2014

   Результати роботи за дев’ять місяців поточного року Криворізького гірничопромислового територіального управління, підбито на засіданні колегії теруправління в присутності особового складу інспекцій та відділів ТУ.

   Зважаючи на обмеження в здійснені заходів з державного нагляду на піднаглядних підприємствах вдалося і надалі досягти зниження як загального рівня травматизму так і травматизму зі смертельними наслідками.

kolegiua_9m.jpg    Так за 9 місяців 2014 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року рівень загального травматизму зменшився на 14% - 30 випадків (186 випадків проти 216), смертельного на 30% - 4 випадки (10 проти 14).

   Разом з тим слід зазначити, що за вересень поточного року загальний рівень виробничого травматизму збільшився майже на 17 % (14 проти 10 у вересні 2013 року) а зі смертельними наслідками 2 проти 1 відповідно. Такий ріст виробничого травматизму міг бути викликаний через обмеження в здійсненні заходів з державного нагляду (перевірок) підприємств що встановлені ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік».

   Допущено зростання загального рівня виробничого травматизму в металургії (31 проти 26 у відповідному періоді минулого року) на автодорожньому транспорті (7 випадків проти 0), в два рази в енергетиці (2 проти 1 випадку). Разом з тим знизився рівень виробничого травматизму на підприємствах гірничорудної промисловості (128 проти 156 відповідно) та на підприємствах будівництва і промисловості будматеріалів (8 проти 22).

   Відбулося зростання рівня травматизму зі смертельними наслідками на підприємствах машинобудування (2 випадки проти 0), енергетики (1 проти 0), металургії (3 проти 0). При тому, що на підприємствах гірничорудної та нерудної промисловості і будівництва кількість випадків зі смертельним наслідком зменшилась (в гірничорудній та нерудній - 4 проти 9, в будівництві – 0 проти 5).

   Серед подій, що призвели до нещасних випадків переважають: ураження електричним струмом, падіння, обвалення, обвали предметів, матеріалів, ґрунту, через дію підвищених температур, тощо. Причинами травматизму здебільшого залишаються організаційні: порушення трудової і виробничої дисципліни та недосконалість технологічного процесу.

kolegiua_9m1.jpg    Члени колегії обговорили ефективність державного нагляду в умовах змін законодавства, проаналізували ведення розслідувань нещасних випадків, детально зупинилась на майбутніх захистах підприємствами програм розвитку гірничих робіт, нормативів втрат та засмічення при видобутку залізної руди на 2015 рік.

   Окремим питанням інспекторський склад підняв шляхи реалізації превентивних заходів у комплексному управлінні охороною праці та роботу з громадськістю в питаннях самовідповідальності працівників на своєму робочому місці. Це організація нарад, семінарів, заслуховування керівників підприємств, участь в нарадах підприємств, роз’яснювально-агітаційна робота, тощо.

   Серед основних завдань та пріоритетних напрямків роботи теруправління залишаються: ремонтні роботи стволів шахт, ведення вибухових робіт, стан виробничих споруд та будівель, безпечна експлуатація конвеєрного транспорту, експлуатація систем газопостачання міст та селищ.

 
Зниження травматизму необхідно продовжувати до нульової відмітки
30.10.2014

   Таким був головний меседж засідання Керівного Комітету ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за участі керівництва Криворізького гірничопромислового територіального управління на якому підбито підсумки роботи з охорони праці за 9 місяців 2014 року.

   Як показав аналіз рівня виробничого травматизму і профзахворюваності, за даний період на підприємстві (з урахуванням працівників підрядних організацій) зареєстровано 21 нещасний випадок в тому числі один зі смертельним наслідком. В цілому кількість нещасних випадків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась по всіх показниках.

   Детальний аналіз нещасних випадків та продіяної профілактичної роботи по недопущенню подібного зробив директор з охорони праці та екології Сергій Теслюк, який зауважив, що нуль смертельних нещасних випадків – головний пріоритет компанії.

   Що ж стосується видів подій, що призвели до нещасних випадків то більшу частину з них становлять випадки, які сталися в результаті дії предметів і деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються - 38%, 24% випадків сталося внаслідок падіння, обрушення, обвал предметів, матеріалів, породи, ґрунту, 14% припадає на дію температур і випадки падіння потерпілого під час пересування, зафіксовано випадки падіння з висоти та інші. Причини травмувань здебільшого організаційні - 67%.

   Всі учасники засідання одноголосно прийняли рішення, що необхідно продовжувати практику виявлення і попередження небезпечних дій при аудиті цехів, інформувати сім'ї порушників правил і норм охорони праці та промислової безпеки про факти небезпечної поведінки або дії, в результаті яких вони могли бути травмовані, приділяти увагу питанням проведення інструктажів та навчання працівників з питань охорони праці. Адже саме невиконання цих правил частіше всього і призводить до нещасних випадків, і тут дуже важливо проводити якісне навчання та інструктажі працівників з охорони праці.

   Такі наміри керівництва підприємства підтримав начальник Криворізького теруправління Костянтин Корольов. Він зауважив, що сьогодні ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» завдяки спільній злагодженій роботі по забезпеченню безпечних умов праці займає гідні позиції і може бути взірцем для інших підприємств. Разом з тим, зупинятися на досягнутому не варто, досліджувати, враховувати досвід інших підприємств особливо в питаннях переходу на автоматизовані системи контролю технічних процесів та не забувати про превентивні заходи, адже краще попередити ніж відповідати.

   Зважаючи на вищезазначені відсотки причин травмувань, Костянтин Валерійович акцентував увагу присутніх на якості експертних обстежень устаткування, яке відпрацювало свій нормативний термін, на необхідності навчання працівників з питань охорони праці в спеціалізованих навчальних установах, зосередив увагу на необхідності проходження психофізіологічної експертизи працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки.

   Окремо фахівці теруправління підняли проблемні питання з охорони праці в роботі з підрядними організаціями, відзначили позитивну тенденцію не відокремлювати травматизм підрядних організацій від свого підприємства, визначили пріоритети та можливості впливу на дані підприємства.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 1 - 10 з 436
26.11.2014

Звернення

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Конкурс

Охорона праці очима дітей

Охорона праці очима дітей

2007-2012 © Криворізьке гірничопромислове ТУ, Розробка сайта - студія RIDIZ